Sporti

Formacionet zyrtare: Inter – Barcelona

12/10/2019 19:52
nga:M K

I mjafton fitorja ndaj Barcelonës për t’u kualifikuar tutje.

Interi i Antonio Contes që po kalon nëpër formë fenomenale në Itali, i duhet me patjetër të fitojë përballë një skuadre si Barcelona, për ta siguruar fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic.

Përndryshe me barazim apo humbje sonte, dhe fitore e Dortmundit si vendas i Slavia Pragës, që edhe pritet të ndodhë, do të thoshte eliminim për tre herë fituesit e kësaj gare.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 21:00, derisa tashmë janë mësuar edhe emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

06/02/2020 09:45

LAJMI I FUNDIT: Pesë lojtarë dhe dy trajnerë te Barcelona me koronavirus