Sporti

Formacionet zyrtare: Getafe – Barcelona

09/28/2019 15:07
nga:M K

Barcelona udhëton drejt “Coliseum Alfonso Perez” të paralagjes së Madridit, Getafes, për t’u përballur me skuadrën me po të njëjtin emër.

Katalunasit, që kanë katër pikë më pak sesa Real Madridi kryesues, do të mundohen me të gjitha forcat që të vazhdojnë rrugën e fitoreve, pas asaj ndaj Villarealit, shkruan GazetaBlic.

“Verdhë e kuqtë” llogariten favorit, megjithëse nuk do ta kenë edhe aq të lehtë.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat.

/GazetaBlic/

01/21/2021 23:42

Barcelona fiton dhe kalon tutje