Sporti

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Roma

12/20/2019 19:49
nga:M K

Dy sosh u zhvilluan në mesjavë, derisa tani është radha për ndeshjen e tretë të xhiros së 17’të në Serie A.

Pas barazimit me Interin, Fiorentina do të jetë sërish vendas, teksa tani do të jetë nikoqire e Romës, shkruan GazetaBlic.

Skuadra vjollcë e pret klubin romak në “Artemio Franchi”, me të vetmin synim fitoren, megjithëse do ta ketë të vështirë përballë djelmoshave të Fonsekas.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 20:45.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

06/27/2020 23:42

Lazio fiton dhe shpreson në titull, Fiorentina ende në rrezik