Sporti

Formacionet zyrtare: FC Drita – KF Flamurtari

05/15/2019 15:42
nga:Ideal

Kanë mbetur vetëm edhe dy javë deri në mbylljen e sezonit të Superligës së Kosovës në futboll për vitin 2018-19.

Gara për titullin kampion dhe gara për ti ikur barazhit është ende e hapur – ku sot duhet të vendoset gjithçka, shkruan GazetaBlic.

Këtë të mërkurë zhvillohen katër ndeshje në kuadër të xhiros së 32-të në Superligë – por vëmendjen do ta merr takim Llapi – Feronikeli.

Ndërkaq ne do t’ju paraqesim formacionet zyrtare të duelit Drita – KF Flamurtari:

Drita: Ramadani, Livoreka, Gërbeshi, Berisha, Haliti, Shaqiri, Vucaj, A.Krasniqi, Mustafa, F.Krasniqi, Burba. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Flamurtari: Neziri, Maxhun, Granchov, Quansah, Dumani, Burqi, Boshnjaku, E.Krasniqi, Kelmendi, Shillova, Ibrahim. Kryetrajner: Arsim Thaçi

Gjyqtarë: Dardan Çaka, Besnik Morina, Gëzim Mehmeti, Ilir Mehmeti

Stadiumi: “I qytetit” – Gjilan.

/GazetaBlic/