Sporti

Formacionet zyrtare: Drita – Ballkani dhe Ferizaj – Prishtina

10/20/2019 13:50
nga:M K

Kanë mbetur diçka më tepër se dhjetë minuta deri në fillim të dy ndeshjeve të fundit të xhiros së 10’të në IPKO Superligë.

Drita e pret Ballkanin në Gjilan, derisa Prishtina do të jetë mysafire e Ferizajt, shkruan GazetaBlic.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet e skuadrave të të dyja ndeshjeve, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 14:00.

Ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Drita: Tofiloski, Gërbeshi, Cuculi, Limani, Leci, Bujar Shabani, Vucaj, Emini, Xh. Shabani, Bunjamin Shabani, Fortunato.

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Sinani, Kuç, Turku, Gashi, Baftiu, Topalli, Hoxha.

Ferizaj: Kaçiu, Bardhi, Kuka, Shaljani, Qerkini, Asani, Mustafa, Shaqiri, Orana, Livoreka, Shala.

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Bardhoku, Krasniqi, Boshnjaku, Abazi, Uka, Korenica, Januzi.

/GazetaBlic/

07/08/2020 21:05

Ballkani: Dënojmë ashpër ndërhyrjen brutale të policisë