Sporti

Formacionet zyrtare: Chelsea – Southampton

10/17/2020 15:11
nga:M K

Chelsea do të jetë nikoqir i Southamptonit në kuadër të xhiros së pestë të edicionit 2020/2021 në Premier Ligë.

Të kaltërit e Frank Lampard llogariten favoritë, megjithëse nuk pritet ta kenë edhe aq të lehtë përballë një ekipi të papërshtatshëm si ai nga “St. Mary’s”, përcjell GazetaBlic.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të skuadrave për duelin që fillon nga ora 16:00.

Më poshtë edhe emrat e lojtarëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

11/24/2020 20:52

Chelsea fenomenal – shënon në fund, fiton dhe siguron kualifikimin tutje