Sporti

Formacionet zyrtare: Chelsea – Arsenal

01/21/2020 20:15
nga:M K

Chelsea dhe Arsenal do të përballen sonte me fillim nga ora 21:15 në kryendeshjen e xhiros së 24’të në Premier Ligë.

Të dyja skuadrat synojnë vendin e katërt në mënyrë që ta sigurojnë Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm, por me të kaltërit që kanë përparësi dukshëm më të madhe, pasi kanë plotë 10 pikë më shumë se rivali i tyre lokal dhe 5 sosh më tepër se Manchester United, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, pritet një duel tejet interesant, ku Mikel Arteta me “topçinjtë” e kanë trenin e fundit për ta kërkuar zonën Champions, ndërsa para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

09/25/2020 23:05

Aouar drejt Arsenalit