Sporti

Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Barcelona

06/27/2020 16:08
nga:M K

Barcelona synon që të fitojë edhe ndeshjen e radhës dhe të shpresojë për një dështim eventual të Real Madridit.

Momentalisht, rivalët e përbetuar kanë pikë të barabarta, por me galaktikët që kanë përparësi në ndeshjet e ndërsjella, përcjell GazetaBlic.

Përderisa mbretërit do të jenë mysafirë të pozitës së fundit, skuadrës katalunase, Espanyolit, Barcelona i shkon Celta Vigos në “Estadio de Balaídos”.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, andaj mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 17:00.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

08/01/2020 17:50

Gushti i pazakontë, muaji i “çmendur” i futbollit