Sporti

Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Barcelona

05/04/2019 19:40
nga:M K

Barcelona tashmë ka siguruar titullin kampion dhe do të hyjë shumë e relaksuar në sfidën përballë Celta Vigos.

Kjo e fundit është në një pozitë të palakmueshme, andaj edhe do të luftojë me mish e me shpirt që të arrijë një rezultat pozitiv, shkruan GazetaBlic.

Bastoret, duke llogaritur faktin se katalunasit do të hyjnë në ndeshje pa lojtarët kryesor, që t’i kursejë për sfidën e mesjavës ndaj Liverpoolit, e vlerësojnë si favorit skuadrën vendase.

Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 20:45, derisa ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

07/08/2020 23:55

Dy kartona të kuq e një gol, Barcelona fiton derbin e Katalonisë – Espanyol në Segunda Division