Sporti

Formacionet zyrtare, Barcelona – Sporting

12/05/2017 19:55
nga:E.A

Barcelona e kualifikuar dhe me pozitën e parë të siguruar, do të luajë ndaj Sportingun që mban ende shpresat gjallë.

Ndeshja e fundit e fazës së grupeve është shumë e rëndësishme për portugezët, që përveç fitores, do të jenë me sy e vesh drejt Greqisë.

Pasi atje zhvillohet ndeshja mes Olympiacosit dhe Juventusit dhe fitorja e italianëve, do t’i eliminonte automatikisht, pa marr parasysh rezultatin që e arrijnë në Camp Nou.

Për këtë ndeshje Barcelona ka vendosur të luajë pa Messin me Suarez dhe Alcacer në sulm.

Në anën tjetër trajneri Jorge Jesus i ka besuar Ristovksit dhe Ruiz

Këto janë formacionet zyrtare të dy ekipeve:

12/09/2018 13:37

Suarez drejt largimit nga Barcelona