Sporti

Formacionet zyrtare: Ballkani – Llapi

07/08/2020 16:20
nga:M K

Ballkani për ta vazhduar ëndrrën titull, kurse Llapi për të mos krijuar kokëçarje brenda kampit “bardhë e kaltër” sa i përket mbijetesës ose jo.

Pikët janë më se të domosdoshme për secilën skuadër, andaj edhe pritet një duel i zjarrtë mes tyre, përcjell GazetaBlic.

Para pak çastesh, janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja palëve, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 17:00.

Kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual nga kjo sfidë dhe jo vetëm.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Berisha, Prekazi, Potoku, K.Gashi, Kuç, Baftiu, Krasniqi, Topalli, Magani.

Llapi:

⏱ FT' Ballkani – Llapi 5-1Golashenues për Llapin: Mergim Pefqeli 11'Formacioni zyrtar për ndeshjen e sotme ndaj Ballkanit!

Publiée par K.F. Llapi sur Mercredi 8 juillet 2020

/GazetaBlic/

08/06/2020 19:58

ZYRTARE: Ballkani “bombardon” merkaton, transferon ish mbrojtësin e kombëtares