Sporti

Formacionet zyrtare: Arsenal – Valencia

05/02/2019 19:55
nga:M K

Arsenal dhe Valencia do të përballen sonte me fillim nga ora 21:00 në njërën nga dy ndeshjet gjysmëfinaliste në Europa Ligë.

“Topçinjtë”, të cilëve tashmë po u rrezikohet edhe pozita e katërt në Premier Ligë, do të synojnë me çdo kusht triumfin në garën e dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër, shkruan GazetaBlic.

Megjithëse, fillimisht duhet t’i eliminojnë “lakuriqët” nga “Mestalla”, për të marrë rrugë drejt finales së Baku-s.

Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në “Emirates”.

Ne do t’iu informojmë për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

08/01/2020 20:34

Londra është e kuqe – Arsenali fiton garën më të vjetër futbollistike në botë, kupën “FA”