Sporti

Formacionet zyrtare: Alaves – Real Madrid

11/30/2019 11:58
nga:M K

Real Madridi ka pikë të barabarta me Barcelonën kryesuese dhe do të mundohet që të paktën përkohësisht të kalojë në krye të La Ligas.

Djelmoshat e Zidanes udhëtojnë drejt Alaves, për t’u përballur me skuadrën me po të njëjtin emër, në kuadër të xhiros së 14’të të Primera Divisionit spanjoll, shkruan GazetaBlic.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë, derisa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 13:00.

/GazetaBlic/

03/18/2020 18:58

15 anëtarë të klubit spanjoll Deportivo Alaves rezultojnë pozitiv në testin për koronavirus