Sporti

Formacionet: Real Madrid- Apoel (FOTO)

09/13/2017 11:51
nga:Y.K

Real Madridi luan sonte ndeshjen e parë në Champions League për sezonin 2017/18.

Klubi Madrilen e pret skuadrën e Apoelit në Bernabeu sonte nga ora 20:45, me qëllimin e vetëm; fitoren pas dy barazimeve në kampionat.

Zidane në këtë ndeshje pritet të inkuadrojë lojtarët më të mirë që ka në dispozicion dhe gjithashtu sonte rikthehet Cristiano Ronaldo në formacionin startues pas mungesës së tij në La Liga për shkak të suspendimit.

Këto pritet të jenë formacionet e mundshme të të dyja ekipeve për ndeshjen e sontme:

Real Madrid XI: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos, Isco; Bale, Cristiano

Apoel XI: Waterman; Vouros, Rueda, Carlao, Lago; Morais, Vinicius; Sallai, Ebecilio, Alofnetis; De Camargo

06/20/2018 11:44

Ylli kroat largohet nga Real Madridi