Sporti

Formacionet e mundshme: West Ham – Liverpool

01/29/2020 10:02
nga:M K

Liverpooli sonte e zhvillon ndeshjen e mbetur me West Hamin.

Djelmoshat e Jurgen Klopp momentalisht kanë 16’të pikë më shumë se Manchester City dhe me një fitore eventuale sot do të bënte edhe një tjetër hap të rëndësishëm në luftë për titull, shkruan GazetaBlic.

Mediat nga ishulli tashmë kanë publikuar edhe formacionet e mundshme të të dyja skuadrave, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 20:45.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

West Ham (4-2-3-1): Randolph; Zabaleta, Diop, Ogbonna, Cresswell; Noble, Rice; Antonio, Lanzini, Fornals; Haller

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Oxlade-Chamberlain, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Origi

/GazetaBlic/

06/30/2020 08:52

Ish-futbollisti i Liverpoolit sulmohet dhe theret me thikë