Sporti

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Athletic Bilbao

01/14/2021 10:31
nga:M K

Real Madrid dhe Athletic Bilbao do të ndeshen në kuadër të ndeshjes së dytë gjysmëfinale të superkupës së Spanjës.

Mbrëmë Barcelona u kualifikua në finale vetëm pas ekzekutimit të penalltive, ndërsa sot është radha për galaktikët, që llogariten favoritë, përcjell GazetaBlic.

Mediat kanë publikuar edhe formacionet e mundshme të të dyja palëve, ndërsa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 21:00.

Më poshtë emrat e lojtarëve që pritet ta nisin takimin nga minuta e parë.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Vazquez, Varane, Ramos, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema, Hazard

Athletic Bilbao (4-4-2): Simon; Capa, Nunez, Martinez, Balenziaga; De Marcos, Vesga, Vencedor, Muniain; Williams, Garcia

/GazetaBlicë

01/09/2021 10:10

LAJMI I FUNDIT: Shtyhet edhe ndeshja tjetër e La Ligas, Atletico Madrid – Athletic Bilbao