Sporti

Formacionet e mundshme: Liverpool – Atletico Madrid

03/11/2020 09:50
nga:M K

Liverpooli e pret Atletico Madridin me fillim nga ora 21:00 me të vetmin synim fitoren dhe kualifikimin tutje.

Megjithëse kampionëve aktual evropian u nevojitet përmbysje e rezultatit, llogariten favorit për ta fituar ndeshjen, por jo edhe për të kaluar tutje, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat sonte në mbrëmje, kurse mediat angleze dhe ato spanjolle kanë publikuar formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Liverpool (4-3-3): Adrian; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Trippier, Gimenez, Savic, Lodi; Correa, Saul, Thomas, Koke; Felix, Morata

/GazetaBlic/

08/10/2020 14:26

Këta janë dy futbollistët e infektuar me koronavirus te Atletico Madrid