Sporti

Formacionet e mundshme: Juventus – Milan

11/10/2019 10:28
nga:M K

Juventus-Milan pritet të jetë një nga përballjet më interesante të javës në kontinentin e vjetër.

“Zonja e Vjetër” llogaritet favorit absolut ndaj Rossonerëve që nuk po kalojnë momente të mira, megjithatë është derbi dhe rezultati është vështirë i parashikueshëm, shkruan GazetaBlic.

Mediat italiane tashmë kanë zbuluar formacionet e mundshme të të dyja skuadrave, derisa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 20:45.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi; Higuain, Ronaldo. Maurizio Sarri

Milano (3-4-2-1): Donnarumma; Duarte, Romagnoli, Rodriguez; Conti, Bennacer, Paquetà, Hernandez: Suso, Calhanoglu; Piątek. Sulmi Stefano Pioli

/GazetaBlic/

07/07/2020 23:45

Milani shënon fitore me aromë evropiane, Juventusi s’ka arsye për t’u shqetësuar