Sporti

Formacionet e mundshme: Espanyol – Barcelona

01/04/2020 13:10
nga:M K

Barcelona i shkon Espanyolit në derbin e Katalonisë, për të vazhduar formën e mirë dhe për të qëndruar edhe më tutje në krye të Primera Divisionit spanjoll.

Blaugrana ka dy pikë më shumë se galaktikët, andaj do të mundohet që sonte të realizojë trepikëshin e radhës, shkruan GazetaBlic.

Dueli fillon nga ora 21:00, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat.

Kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet të startojnë nga minuta e parë.

Espanyol XI: Diego Lopez; Javi Lopez, Espinosa, Calero, Vila; Darder, David Lopez, Roca, Vargas; Wu Lei, Calleri

Barcelona XI: Neto; Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, De Jong, Rakitic; Messi, Suarez, Griezmann

/GazetaBlic/

09/22/2020 09:40

Barcelona “piketon” synimin e radhës, është bashkëvendas i Koeman