Sporti

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

12/18/2019 09:11
nga:M K

Sonte me fillim nga ora 20:00 në “Camp Nou” zhvillohet njëri nga derbit më të mëdhenj në botë, “El Clasico”.

Barcelona e pret Real Madridin në duelin tejet interesant ku përballen dy skuadrat e para të Primera Divisionit spanjoll, shkruan GazetaBlic.

Me baras pikë, katalunasit dhe galaktikët do të synojnë fitoren, për ta marrë kreun e La Ligas.

Tashmë, janë mësuar edhe formacionet e mundshme të të dyja skuadrave, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

05/13/2020 18:01

Semedo në shitje, Barcelona ia cakton çmimin