Lajme

Flet vëllau i viktimës: Shkak i konfliktit ishte transporti, u qëllua pas shpinës, la 8 fëmijë dhe gruan

05/06/2020 13:38
nga:E Sh

Sot rreth orës 07:30 ka ndodhur një vrasje në rrugën Prishtinë-Ferizaj.

A.S nuk ka mundur të iu bëjë ballë plagëve.

Se si ka ndodhur ngjarja për Klan Kosova, ka folur Naim Seferi, i cili është vëllau i viktimës.

Seferi tha se ngjarja ndodhi për shkak të transportit.

“Ngjarja nuk ka ndodhur për ndonjë arsye. Ne nuk kemi pasur konflikte të ma hershme. Për një kombi është bërë fjalë. Ai e ka vrarë pas shpinës. Nuk ka pasur konflikte më herët. Vëllau e ka marrë në punë se aty ku ai ka punuar ka qenë paga më e ultë. Por si thonë buka e jote të vret”.

” Ne kemi qenë 20 persona. Shefi i ka thanë shko merri deri në Glladncë. Ai nuk ka ardh edhe aty ka ardhë konflikti. Edhe e ka vrarë pas shpinës. Tash hetuesia e ka në dorë. Ai i ka lënë tetë fëmijë dhe bashkëshortën. Familja e tij jetojnë me ndihmë sociale”.

Vrasja në Lipjan ndodhi për motive banale: Nuk e lejoi ta voziste kamionin e punës

09/24/2020 09:30

Aksidenti ne Lipjan, dy të lënduar