Lajme

Flet Gani Geci tregon se kur është kontaktuar nga Gjykata Speciale dhe çfarë ka dorëzuar atje

09/21/2018 18:53
nga:Gazeta Blic

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci, tha se të gjitha provat dhe mesazhet që i posedon lidhur me akuzën se presidenti Thaçi ka dhënë urdhër për vrasjen e ish-kolonelit Ahmet Krasniqit tashmë i ka dorëzuar në Gjykatën Speciale.

“Po po i kam dorëzuar në Gjykatë të gjitha”, tha Geci në T 7.

Për këtë deklaratë Geci po pretendon se ka bazë aty ka implikuar edhe emra të njohur të skenës sonë politike që sipas tij kanë njohuri për vrasjen e Ahmetit.

Pohon se Thaçin e ka kapur panika e Gjykatës Speciale.

08/09/2019 16:29

Ftesa e Policisë për gazetarin Olluri, reagon Gani Geci