Lajme

Flet Gani Geci: Ja pse askush s’i doli në ndihmë Adem Jasharit më 5,6 dhe 7 mars

03/11/2018 20:55
nga:Gazeta Blic

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Gani Geci ishte i ftuar këtë javë në emisionin n’Kosovë Show.

Geni ka folur për kohën e luftës në veçanti për ngjarjet e marsit në Prekaz të Skenderajt.

Duke kujtuar heroizmin e familjes Jashari, Geci ka treguar pse kjo familje për tre ditë luftoi e vetme me forcat serbe.

Po në këtë emision mysafir ishte edhe Sylejman Neziri. Ai është pronar i ‘Plus Market’. Ky vend është i vetmi në Kosovë ku nuk shiten produkte të Serbisë.

 

 

08/09/2019 16:29

Ftesa e Policisë për gazetarin Olluri, reagon Gani Geci