Flet Albin Kurti: Tregon nëse u takua me Grenell në Gjermani

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e ka konfirmuar sot se në Mynih të Gjermanisë nuk është takuar me ambasadorin dhe Përfaqësuesin Special të Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Një gjë të tillë lideri i VV’së e ka thënë në një intervistë për ‘indeksonline’. “Nuk kam pasur kësaj radhe takim me ambasadorin Grenell … Continue reading Flet Albin Kurti: Tregon nëse u takua me Grenell në Gjermani