Cult

Flasin zjarrfikësit : U lodhëm, por ia vlejt, lufta me zjarrin dje në Bibliotekën Kombëtare (VIDEO)

03/16/2017 08:53
nga:M H

Zjarrfikësit publikojnë pamjet nga lufta e djeshme me flakët për të shpëtuar pasurinë e pacmueshme në Bibliotekën Kombëtare.

“U lodhem por ja vlejti ‘ Biblioteka Kombërare ‘ kjo pasuri kulturore dhe letrare e kombit , sot nuk i humbi vlerat historike , nga zjarri i rënë në katin -2 të saj. Kjo falë efektivave zjarrfikës të cilët bënë të mundur që dëmet nga zjarri të ishin minimale”- shkruan zjarrfikësija Tirane ne faqen e saj zyrtare, teksa publikon edhe pamje nga ndërhyrja.

06/19/2018 18:25

Çfarë gabimi amatoresk nga Szczesny, Senegali shënon përsëri