Lajme

Fjalët e mëdha në ”nisjen” e universiteteve

07/15/2019 23:58
nga:Gazeta Blic

Kapacitetet sa i përket Universiteteve Publike në Kosovë ka gjasë të zvogëlohen.

Kjo pasi Këshilli Shtetëror i Cilësisë ka vendosur mos të akreditoj tre të tilla, në Pejë, Mitrovicë e Prizren, njofton Klan Kosova.

Por, kur u themeluan këto universitete dhe çfarë u tha për to, mësoni nga kronika në vazhdim: