Sporti

Finalja në Bernabeo, shpërthen Carlos Tevez

12/07/2018 11:42
nga:M K

Carlos Tevez është shprehur kundër vendimit për të luajtur finalen e Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors në Madrid.

Pas mijëra pengesave dhe një pritje të pafund, afrohet momenti i finales së madhe, që do të zhvillohet në “Santiago Bernabeu”. Nga Buenos Aires në Bernabeu, një distancë e madhe shkruan Telesport, përcjellë GazetaBlic.

Për mikrofonat e medieve argjentinase, ish-sulmuesi i Juventusit ka sulmuar rëndë CONMEBOL: “Të luash një finale të Libertadores në Bernabeu, një River-Boca në Madrid, është diçka e pazakontë.

Vështirë të pranojmë një vendim të tillë. Nga një ditë në tjetër ta gjesh veten duke luajtur këtë superklasiko në një tjetër kontinent në një fushë që asnjëri nuk njeh.

Ata që drejtojnë CONMEBOL-in nuk kuptojnë asgjë, janë tre të çmendur, idiotë në zyrë”.

Tevez, më pas, thellon akuzat: “Kam respekt të madh për spanjollët. Por, duhet të them se mendoja se isha më injoranti i historisë, por mesa duket dikush më ka mundur.

Kjo është ajo që po ndodh”.

Sulmuesi i Boca Juniors do të kishte dashur ta ngrinte kupën përpara tifozëve rivalë: “E vërteta është që na privuan gëzimin për të triumfuar në Monumental.

Do të jetë një finale e çuditshme, duhet të qëndrojmë të përqendruar”.

05/27/2019 11:17

Kompletohen kundërshtarët e Feronikelit në Ligën e Kampionëve