Showtime

Filmi “Joker” – Regjisori Todd Phillips mbyll thashethemet për vazhdimin e tij

11/22/2019 23:00
nga:L I

Regjisori i “Joker”, Todd Phillips ka mbyllur thashethemet për një vazhdim të mundshëm të filmit, në mënyrë që të gjithë të mund të qetësohen, shkruan “Metro”, përcjellë GazetaBlic.

Nuk është duke ndodhur, të paktën ende jo.

Kohët e fundit u raportua se ai dhe shefi i Warner Bros, Toby Emmerich ishin në bisedime për një këst të dytë, gjithashtu duke rrëfyer histori origjine për personazhet e tjerë të DC.

Sidoqoftë, Todd tha: Këtu është e vërteta për një vazhdim. Kur Joaquin (Phoenix) dhe unë kemi folur për të, dhe ndërsa vizitojmë botën me drejtuesit e Warner Bros. – duke shkuar në Toronto, në Venecia, dhe vende të tjera – sigurisht, ne jemi ulur në darkë dhe ata po thonë: ” Pra, keni menduar për…? ””

“Por, duke folur për kontratat, nuk ka një kontratë për ne që të shkruajmë edhe një vazhdim, ne nuk i jemi afruar kurrë Joaquin të ishte në një vazhdim. A do të ndodhë kjo? Përsëri, unë thjesht mendoj se artikulli i shkruar këto ditë ishte parashikues në rastin më të mirë. ‘

“Nuk duket sikur filmi po bën shumë keq, sidoqoftë, duke marrë parasysh që është në tregun e arkës, duke e bërë atë filmin më të dobishëm të librit komik ndonjëherë./GazetaBlic