Sporti

Fillon ndeshja Bullgari-Kosovë – Forca, forca, forca djema

06/10/2019 20:52
nga:M K

Ka filluar tashmë dueli Bullgari-Kosovë.

Afro një orë para ndeshjes, shtëpia numër një e futbolit evropian, UEFA, kishte marrë vendim që mos të lejohen flamuri i Shqipërisë dhe ai i Serbisë brenda stadiumit, shkruan GazetaBlic.

Derisa ajo që i’a vlen të ceket është fakti se tifozët tanë, “Dardanët” po brohorasin me të madhe, e ku vetëm zëri i tyre po dëgjohet, duke i lënë në hije bullgarët.

Po rrjedhë minuta e shtatë e ndeshjes, derisa rezultati është ai i fillimit, 0-0.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

Ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

09/25/2020 16:33

Lajm fantastik për kombëtaren e Kosovës