Sporti

FIFA 2020 – 20 mijë nënshkrime për ta zëvendësuar Neymarin me yllin e futbollit të femrave

07/25/2019 22:05
nga:M K

Mijëra personat që presin me padurim ta kenë në dorë dhe të zbulojnë të gjithë të rejat e fundit, do të duhet të presin edhe dy muaj.

FIFA 2020, video-loja më e përdorur në botë, do të jetë në dyqane vetëm duke lluar nga 27 shtatori i ardhshëm.

Përveç pritjes së gjatë, produkti i Electronic Arts po krijon shumë diskutime në lidhje me atë që do të jetë kopertina e re e lojës.

Pavarësisht se tashmë është pothuajse zyrtare prania e Neymar, janë të shumë ata që kanë kërkuar zëvendësimin e tij me një futbolliste.

Në fakt, ka arritur në 20 mijë rma peticioni i bërë në faqen “change.org” për të vendosur në kopertinë Megan Rapinoe, ylli i kombëtares amerikane të futbollit të femrave, e vlerësuar si lojtarja më e mirë në botërorin e Francës të zhvilluar këtë verë. /ts/

05/14/2020 18:27

Juventusi ëndërron Neymarin