Sporti

Fidan Aliti: Krenar që jam pjesë e kësaj kombëtareje të madhe

06/12/2019 18:07
nga:M K

Vazhdon të mbetet njëri nga lojtarët më të rëndësishëm të kombëtares së Kosovës.

Fjala është për ish-mbrojtësin e Skenderbeut dhe atë aktual të Kalmarit, Fidan Aliti, shkruan GazetaBlic.

Aliti ka shkëlqyer në ndeshjet e fundit me kombëtaren “verdhë e kaltër”, derisa sot ka shfrytëzuar faqen e tij zyrtare të rrjetit social “Facebook”, për ta shprehur dashurinë e madhe që ka për Kosovën.

Anëtari i ri i skuadrës nga Suedia, shpreson që nga aty të kalojë në një klub më të madh, për të cilën gjë shpresojmë edhe ne.

Më poshtë, postimi i tij i plotë.

/GazetaBlic/

09/13/2019 22:48

Istogu mposhtet në ndeshjen e parë të zhvilluar në Bjellorusi