Sporti

FFK’ja ua ndalon lojtarëve dhe zyrtarëve përshëndetjen para ndeshjes

03/12/2020 14:02
nga:M K

Pas vendimit të qeverisë së Kosovës lidhur me mos-prezencën e tifozëve në organizimit sportive deri me datën 27 Mars, ka reaguar edhe FFK’ja.

Sipas faqes së futbollit kosovar në rrjetin social “Twitter”, shtëpia numër një e futbollit kosovar ua ka ndaluar lojtarëve dhe zyrtarëve të ndeshjes që t’i evitojnë përshëndetjet para dhe pas ndeshjes, shkruan GazetaBlic.

Kjo do të vlejë deri në një vendim të ri, andaj mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

Më poshtë edhe postimi i plotë:

/GazetaBlic/

05/29/2020 10:37

Reagon raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovë: Pranojeni vendimin e Kushtetueses, ndryshimet kërkoni në zgjedhjet e ardhshme