Sporti

Chelsea gjithmonë e më afër Donnarummas, Rodriguez largimi i parë nga londinezët

03/29/2020 19:03
nga:Mergim Rreci

Chelsea ka kontaktuar me Mino Raiola mbi Gianluigi Donnarumma , kurse Lazio janë të interesuar në anën tjetër të nënshkruajnë Pedro Rodriguez, pretendon një raport.

Sipas Express Sunday, Chelsea i ka kërkuar Raiolës që t’i raportoj ata në lidhje me situatën e kontratës së Donnarumma në Milano, përcjell GazetaBlic.

20-vjeçari është gati të hyjë në 12 muajt e fundit të marrëveshjes së tij aktuale dhe ai ende nuk ka filluar të negociojë një rinovim me kuqezinjtë.

Blutë pritet të sjellin një portier të ri këtë verë, me klubin që ka humbur besimin në Kepa Arrizabalaga.

Gigio do të ishte në dispozicion me 55 milion ((rreth 60 milion €), duke e bërë atë një mundësi të përballueshme, pavarësisht konkurrencës nga Paris Saint-Germain dhe Real Madrid.

Kurse për Pedro, Express shkruan se Lazio mund të rrëmbejë Pedro, kontrata e të cilit skadon më 30 qershor.

32-vjeçari ka luajtur vetëm nëntë herë në Premier League në 2019-20, dhe së fundmi ai dha sinjale të qarta për largimin e tij.

/GazetaBlic/