Sporti

Fenerbahce transferon sulmuesin e Tottenhamit

09/08/2017 10:30
nga:Y.K

Fenerbahce ka konfirmuar huazimin e sulmuesit të Tottenhamit, Vincent Janssen

Skuadra turke Fenerbahce deh Tottenham Hotspur kanë arritur marrëveshje për huazimin një vjeçar të sulmuesit holandez, Vincent Janssen.

Lajmi është konfirmuar nga të dy skuadrat, ndërsa kontrata do të nënshkruhet gjatë ditës së sotme.

“Klubi ynë ka arritur marrëveshje në princip me lojtarin dhe Tottenhamin për huazimin e sulmuesit holandez, Vincent Janssen”, thuhet në njoftimin zyrtar të Fenerbahces.

Afati kalimtar në Turqi përfundon sot më 8 tetë shtator.

 

05/09/2018 23:10

Kjo skuadër angleze e siguroi Ligën e Kampionëve edhe për vitin tjetër