Sporti

FC Prishtina sqarohet për opinionin, tregon arsyen e testimit për koronavirus

08/04/2020 23:39
nga:M K

Sot gjatë ditës qarkulluan zëra se skuadra e Prishtinës do të testohet për koronavirus, pas kontaktit me kryeministrin Hoti.

Megjithatë, kryeqytetasit para pak çastesh, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter” kanë konfirmuar se arsyeja e testimit është fillimi i përgatitjeve dhe jo ndonjë arsye tjetër, përcjell GazetaBlic.

“Ky është testimi i dytë që skuadra bënë gjatë pandemisë, ndërsa do ta bëjë edhe një tjetër me gjasë para ndeshjes kualifikuese në Evropa Ligë”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë.

/GazetaBlic/

09/22/2020 15:10

Formacionet zyrtare: Arbëria – Prishtina