Lajme

Fatmir Limaj i drejtohet Albin Kurtit: Mos u anko se nuk je në opozitë. Hashimi, Hashimi…, qu merre dialogun

03/02/2020 13:38
nga:Gazeta Blic

Fatmir Limaj duke folur për taksën 100 për qind në Kuvendin e Kosovës tha se kryeministri aktual ka ndryshuar qëndrim sa i përket taksës e reciprocitetit duke i përmendur datat 15 mars e 1 prill.

Madje Limaj i ka thënë Kurti se duhet ta marrë “punën në dorë” duke aluduar në marrëveshjen Kosovë – Serbi.

“Qu merre punën, qu nisja punës s`je më në opozitë

Limaj ka folur edhe për ndryshimin që ka bërë Kurti.

“Shohim një dallim ndërmjet LVV e LDK për taksën dhe ne duhet ta kemi një qëndrim në Kuvend nga Kurti e Hoti se cili është qëndrimi i Qeverisë për taksën”, ka thënë Limaj.

Mos na folë këtu kam nejt me prodhues, me tregtar…

“Mos na trego se kënd e ke taku, e kënd jo”, tha ndër të tjera Limaj.

Kurti i shkruan letër Trumpit dhe Popmepot: Qeveria ime nuk e heq plotësisht taksën 100% ndaj Serbisë

06/03/2020 21:38

Hashim Thaçi “provokon” Albin Kurtin: Sot, e futi “bishtin nën shalë”