Sporti

Fantazisti i Real Madridit refuzon Juventusin

04/23/2019 13:28
nga:M K

Vazhdon të jetë njëri nga emrat më të kërkuar nga Juventusi.

Kjo pasi edhe Cristiano Ronaldo po bën çmos që braziliani të zbarkojë në “Allianz Stadium”, shkruan GazetaBlic.

Mirëpo si duket pengesë duket të jetë Real Madridi me të rikthyerin Zidanen, të cilët nuk dëshirojnë t’i humbin shërbimet e futbollistit.

Madje raportohet se edhe vetë futbollisti ka deklaruar që nuk dëshiron largimin nga Santiago Bernabeu, mirëpo priten të reja në afatin kalimtar të verës.

Kujtojmë se Ronaldo kërkonte që dy lojtar, pra Marcelo dhe Ramos të kalojnë në qytetin industrial italian, në mënyrë që të përforcohen dhe kështu të synojnë me çdo kusht triumfin në Ligën e Kampionëve.

/GazetaBlic/

07/07/2020 23:45

Milani shënon fitore me aromë evropiane, Juventusi s’ka arsye për t’u shqetësuar