Sporti

Fantastik Vedat Muriqi, Fenerbahce realizon edhe golin e dytë

12/03/2019 19:10
nga:Lorik J

Skuadra e Fenerbahces ka shënuar edhe golin e dytë në takimin e Kupës së Turqisë ndaj Istanbulspor.

Golin e dytë në këtë duel e ka shënuar, Ferdi Kadiouglu në minutën e 18’të të duelit, raporton GazetaBlic.

Megjithatë, Vedat Muriqi bëri një lëvizje të zgjuar duke vjedhur topin dhe më pas duke asistuar për Ferdin – i cili e kishte portën e hapur për të shënuar.

Rezultati aktual i takimit është 2-0.

Ja goli

https://twitter.com/fenerinmacivar/status/1201925434516086790