Showtime

Fansat e mbysin me komente Gashin pas tatuazhit të bërë, “KosovO përdoret nga serbët”

05/15/2019 10:50
nga:L I

Ditën e djeshme reperi me origjinë shqiptare, Gashi ka publikuar një foto ku tregonte se kishte bërë një tatuazh për vendlindjen e tij Kosovën. Ai kishte shkruar në pjesën e barkut ‘Kosovo’ duke treguar në këtë mënyrëse tashmë do e ketë gjithmonë me vete.

Mirëpo, siç duket ky tatuazh nuk është pritur aspak mirë nga fansat e reperit të cilët kanë shpërthyer në kritika kundër tij.

Të shumtë kanë qenë ata që i kanë komentuar Gashit duke i thënë se shkruhet Kosova me A dhe jo Kosovo pasi ky emër përdoret më shumë nga serbët. Madje një tjetër e ka kritikuar duke i thënë se duhet të shkruante Dardania pasi është emri i vërtetë i vendlindjes së tij.

“Kosovo është një emër serb, jo shqiptar. Emri i vërtetë i Kosovës është Dardania. Kosovo do të thotë mëllenjë (zog i zi) kështu që ti po mban një emër serb, tatuazh në lëkurën tëndë”, shkruan fansi, ndërkohë që Gashi ka zgjedhur mos t’i përgjigjet asnjërit prej tyre.