Lajme

Exit Poll: Ja kush fitoi në Podujevë!

11/29/2020 19:11
nga:A. R.

Sipas Exit Pollit të prezantuar në Rtv Dukagjini, fitues i zgjedhjeve të sotme është Shpejtim Bulliqi me 50.02%, i pasuar nga Nexhmi Rudari me 40.11% dhe Naim Fetahu i PDK-së me 9.87%.

Këtë sondazh e ka prezantuar Armend Muja, i shoqëruar me Ermal Pandurin

Zgjedhjet në Podujevë u mbajtën pas dorëheqjes së Agim Veliut, i cili ishe emëruar ministër i Punëve të Brendshme.

Podujeva që nga përfundimi i luftës është udhëhequr nga LDK, duke u konsideruar një prej bastioneve më të forta të kësaj partie.

Albin Kurti arrin në selinë e Vetëvendosjes në Podujevë

01/31/2020 00:04

Deputeti i Vetëvendosjes: Ka disa pengesa që nuk po kalohen në formimin e institucioneve