Showtime

Eurovision-i konfirmon datat për vitin 2021

06/16/2020 12:11
nga:N S

Eurovision, ka zbuluar se do të mbahet vitin e ardhshëm.

Edicioni i radhës do mbahen në vitin 2021, shkruan portali GazetaBlic.

EBU dhe transmetuesit NPO, NOS dhe AVROTROS kanë konfirmuar se dy gjysmëfinalet do të zhvillohen në 18 maj dhe 20 maj dhe Grand Final në 22 maj 2021.

Datat për edicionin e vitit të ardhshëm u njoftuan në Ahoy në Roterdam, vendi ku do të mbahet spektakli vitin 2021.

Po ashtu u bë e ditur se Edicioni i radhës do të mbahet në Roterdam tashmë e kemi kuptuar edhe datën.

/GazetaBlic/

 

10/19/2020 10:03

Një tjetër shtet tërhiqet nga Eurovision 2021!