Lajme

Europol jep alarmin, Kosova dhe Ballkani të kërcënuara zeriozisht (VIDEO)

06/16/2017 21:24
nga:Gazeta Blic

Derisa Kosova pritet të anëtarësohet ne Interpol, një mesazh alarmues e kë dhënë edhe zyra evropiane e Policisë Europol, ku thuhet se Kosova dhe Ballkani janë seriozisht të kërcënuara nga sulmet terroriste.

Sipas agjencisë së lajmeve “Sputnik” vendi më i rrezikuar është Kroacia.

Ditë më parë i ashtuquajturi Shteti Islamik ka dërguar një kërcënim për Ballkanin, duke thënë se do të kthehen për të sulmuar, kjo pasi prej kohësh kishin pasur interesa të tjera dhe tashmë do të përqendrohen në Ballkan.

06/19/2018 16:19

Kosova akrediton ambasadorin në Guineja Bisau