Showtime

Estrada shqiptare ndezën qirinj në ballkonet e tyre për Leze Qenën

03/25/2020 21:23
nga:L I

Mëngjesin e ditës së sotme, në moshën 85 vjeçare ndërroi jetë aktorja Leze Qena, shkruan GazetaBlic.

Aktorja e cila la pas një karrierë të gjatë artistike, u kujtua nga krerët e lartë të shtetit si dhe nga figurat tjera publike të estradës.

Përmes një njoftimi në rrjete sociale u tha se sot në orën 20:00 të ndizen qirinj për aktoren Leze Qena.

Një gjë të tillë përveç qytetarëve e bën edhe këngëtarët e estradës, ndërsa publikuan dhe fotografi në rrjetet e tyre sociale.

Më poshtë mund të shihni disa prej tyre: