Sporti

“Është e pamundur të mos pëlqehet Ronaldo, përveç nëse jeni xhelozë”

06/10/2020 19:47
nga:M K

Ish-përfaqësuesi i Portugalisë, Costinha, thotë se është e pamundur të mos pëlqehet Ronaldo, përveç nëse persona të caktuar janë xhelozë.

Sipas 45 vjeçarit, bashkëlojtari i Ronaldos në vitin 2004, kur Portugalia arriti në finale të kampionatit evropian ka deklaruar se anëtari i Juventusit ishte një futbollist që i respekton të gjithë, përcjell GazetaBlic.

Gjithashtu, ai shtoi se ka punuar shumë gjatë karrierës, prandaj edhe ka arritur këtu është.

“Mund të shihej menjëherë që ai donte të bëhej më i miri në botë. Ai u stërvit për t’u bërë më i miri. Ai ishte i jashtëzakonshëm.

Ai ishte një lojtar që respektonte lojtarët më të vjetër dhe bënte shumë pyetje për t’u bërë më i mirë.

Nuk është e mundshme të mos pëlqehet Ronaldo përveç nëse jeni xhelozë. Ai është i përulur dhe unë jam i lumtur për suksesin që ai ka sot”, tha mes tjerash ishi i Seleçaos.

/GazetaBlic/

08/07/2020 23:20

Ronaldo nuk do të jetë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas plotë 10 vjetësh