Lajme

Erdogan takohet me Trump më 16 dhe 17 maj

04/20/2017 18:19
nga:M H

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi të enjten, se me homologun e tij amerikan Donald Trump do të takohet në Uashington më 16 dhe 17 maj, që do të jetë takimi i tyre i parë pasi Trump mori detyrën në janar.

Erdogan tha se kontestimi i rezultateve të referendumit, në të cilin i janë dhënë kompetenca të zgjeruara, është jashtë juridiksionit të Gjykatë Evropiane për të drejtat e njeriut, transmeton Reuters.

06/23/2018 16:06

Fuqia e Erdoganit testohet nesër