Sporti

Enver Idrizi lëshon deklaratën më të fuqishme për Ramush Haradinajn. Ja çka është në gjendje të bëjë…

01/10/2017 12:42
nga:N S

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme të vendit, shkruan “Kosovarja”.

Derisa lajmet dhe prognozat në lidhje me arrestimin dhe lirimin e zotëri Haradinaj vazhdojnë të qarkullojnë kudo, vjen edhe një deklaratë nga një njeri me emër në botë.

Enver Idrizi, kampion i shumëfishtë karateje në botë, ka lëshuar deklaratën më të fuqishme deri më tani në lidhje me rastin e arrestimit të komandantit, ish Kryeministrit të vendit dhe njërit nga figurat më potente të politikës në vend, shkruan “Kosovarja”.
Idrizi thotë: “Nëse rastësisht e dërgojnë në Beograd ose nuk e lirojnë të enjten siç thuhet, atëherë unë Enver Idrizi me ekipen time, deklaroj se do të jem para Parlamentit të Beogradit”, deklaron Enver Idirizi

05/25/2018 13:24

Kurti i kërkoi dorëheqje Ramush Haradinajt, ai ka një përgjigje interesante për të