Sporti

Emre Can ia bën me sy Juventusit

10/10/2017 09:41
nga:Y.K

Mesfushori i Liverpoolit Emre Can vazhdon të jetë në negociata me drejtuesit klubit nga ‘Anfield Road’ për rinovimin e kontratës, por ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje mes palëve

Kontrata e 23 vjeçarit me ‘The Reds’ skadon në verën e vitit 2018 dhe kjo ka bërë që Juventusi të kërkojë shërbimet e tij.

“Gjithmonë është krenari kur iu kërkon një klub aq i madh. Gjuthsesi unë jam plotësisht i fokusuar tek Liverpooli. Agjenti im kujdeset për gjërat tjera.”

“Premier League është kampionati më atraktivë, por duhet t’i respektoni edhe klubet dhe ligat tjera.”, ka thënë Can.

06/21/2018 12:23

Zyrtare: Emre Can transferohet në Juventus