Lajme

Emrat e kandidatëve për deputetë në listën e LDK-së nga Istogu

01/13/2021 19:21
nga:A. R.

Sot në mbledhjen e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës- Dega në Istog, të kryesuar nga kryetari Haki Rugova u nominuan kandidat për Deputet nga Dega e Istogut.

Dega e LDK-së në Istog ka nominuar Ilir Ferati, Besart Dreshaj dhe Shkëmb Manaj.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi në Facebook, nga kjo degë.

“Nën udhëheqjen e kryetarit të Degës së LDK-së në Istog, z. Haki Rugova, njëherësh nënkryetar në nivel qëndror, në vikend është mbajtuar mbledhje e rregullt e Kryesisë së LDK-së Dega në Istog. Kryesia e Degës së LDK-së në Istog unanimisht kandidatë për Deputet nga Dega e Istogut nominoi: Besart Dreshaj, Ilir Ferati, Shkëmb Manaj”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë që zgjedhjet parlamentare do të mbahen më 14 shkurt.

Këta janë kandidatët për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë