Lajme

Emisarët e BE-së në takim me Haradinajn, paraprakisht takuan Thaçin

01/10/2018 18:28
nga:N S

Takimi i sotëm i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje sapo ka përfunduar.

Sekretari organizativ i këtij subjekti politik, Ismail Kurteshi, ka thënë se e mbështesin letrën e aktivistëve të diasporës, si dhe që e mirëpresin kthimin e Albulena Haxhiut në kryesi, pasi kjo e fundit kishte dhënë dorëheqje muaj më parë.

Ai njoftoi se takimet e kryesisë do të vazhdojnë ndërkohë.

Klan Kosova mëson se në Vetëvendosje pritet të vijnë në vizitë dy emisarët e Bashkimit Evropian, Dr. Christian Hellbach dhe Mr. Thomas Bertin.

01/16/2018 16:48

Maloku tregon se kush mund ta ketë vrarë Ivanoviçin, dhe paralajmëron se çka mund të ndodh në Kosovë pas kësaj vrasje!