Sporti

Emery ka një lajm të madh për tifozët e Arsenalit

12/06/2018 22:06
nga:Lorik J

Unai Emery ka theksuar se nuk do të marrë asnjë rrezik me rikthimin e Laurent Koscielny pasi mbrojtësi do të luajë pas shtatë muajve jashtë fushave për ekipin e parë.

Qendër mborjtësi nuk ka qenë i pranishëm për skuadrën e parë që nga lëndimi i thembrës në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Europa League kundër Atletico Madrid në maj, shkruan GazetaBlic.

“Ne jemi në një mënyrë graduale me të,” tha Emery për media.

“Ai luajti dy ndeshje me U23. Ai ka luajtur 85 minuta të martën dhe plani ynë është që ndoshta mund të jetë me ne të shtunën. Ndoshta ai mund të luajë kundër Qarabag në Europa League.”

“Ai është duke punuar me ne me çdo ditë në stërvitje. Hapi tjetër është që ai të jetë me ne. Nuk do të rrezikojë me të”, përfundoi Unai Emery.

/GazetaBlic/